انجمن تخصصی صنایع نساجی استان آذربایجان شرقی
X
جزئیات خبر

موسوی لارگانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می‌گوید علی‌رغم اینکه مناطق آزاد ظرفیت بالایی برای صادرات پوشاک دارند اما در حال حاضر به محملی برای واردات تبدیل شده‌اند، به گونه‌ای که پوشاک به راحتی وارد بازارهای کشور می‌شود.

كد خبر:
12626
تاريخ انتشار:
دوشنبه 21 بهمن 1398

سیدناصر موسوی لارگانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی  با انتقاد از قاچاق بی رویه پوشاک، گفت: متاسفانه دولت‌ها پس از روی کار آمدن، برنامه‌های دولت قبلی را نیمه کاره رها کرده و به سراغ دستورکارها و برنامه‌های جدید می روند؛ علیرغم اینکه در دولت نهم و دهم اجرای طرح‌های "ایران کد"و "شبنم" هزینه بسیاری به کشور تحمیل کرد اما اجرای این برنامه‌ها در دولت یازدهم متوقف شد.

 

 نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با توقف اجرای طرح "ایران‌کد" و "شبنم" روز به روز بر قاچاق پوشاک، پارچه و نخ افزوده شد، ادامه داد: علی‌رغم اینکه مناطق آزاد ظرفیت بالایی در صادرات پوشاک دارند اما در حال حاضر به محملی برای واردات تبدیل شده‌اند، به گونه‌ای که پوشاک به راحتی وارد بازارهای کشور می‌شود.

 

واردات بی رویه پوشاک، تولیدکنندگان داخلی را فلج کرده است

 

به گزارش سایت نساجی امروز به نقل از نماینده،  وی با بیان اینکه واردات بی رویه پوشاک تولیدکنندگان داخلی را فلج کرده است، اظهار کرد: پوشاک تولیدی در کشور به دلیل قاچاق برندهای خارجی روی دست مغازه‌داران مانده است و این امر موجب شده برخی فروشندگان با الصاق برچسب خارجی به دنبال فروش این البسه به عنوان برندهای خارجی باشند.

 

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه می‌توان از قاچاق پوشاک به راحتی جلوگیری کرد، اضافه کرد: علیرغم تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت جلوگیری از قاچاق کالا اما پوشاک به صورت کانتینری قاچاق می‌شود و اقدام چندانی برای مبارزه با آن صورت نمی گیرد.

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر از قاچاق پوشاک جلوگیری شود تولید داخل رونق پیدا کرده و اشتغالزایی و اصلاح نظام اقتصادی محقق می‌شود.